Спорт

Твърдица откри сезона по гимкхана

Картинг пистата Тодор Славов в Твърдица бе домакин на превърналото се в традиционно за съоръжението състезание по гимкхана. Състезанието по майсторско управление бе организирано от АСК Престиж и Моторспорт академия. Денят беше изпълнен с положителни емоции, адреналин и приятна атмосфера.

Победител в надпреварата стана Калин Стефанов с Peugeot 206 клас модифицирани от Етър Рейсинг. В клас сток при мъжете победата взе Иван Ангелов с Volkswagen Polo също от Етър Рейсинг. При жените битката в клас модифицирани бе за живата легенда Констанца Томова със Citroen Saxo от АСК Хобикар. В клас сток победата за втора поредна година грабна Мария Русева с Volkswagen Polo от Етър Рейсинг. Купата за най-атрактивен състезател заслужено взе Пламен Дренски със своята Mazda МХ-5 от отбора на АСК Престиж. През 2020 г. състезанието спечели Мирослав Ангелов от Мегапорт Рейсинг с Skoda Fabia R5.

Зрителите на събитието, които спазваха всички противоепидемични мерки, наблюдаваха с интерес демонстрация от пилотите на картинг академия Твърдица Кристиян Зинков, Калоян Гьошев и Самуил Иванов.

Вторият кръг от шампионата бе предвиден за 16 май в Габрово, но състезанието е отложено. По календар през септември има гимкхана Средец, а октомври Велико Търново и Горна Оряховица.

Categories: Спорт