Outdoor/Indoor

Люта битка в кралския клас на джетовете в Искъра

Първото състезание на язовир Искър се оказа невероятно успешно и вероятно ще се превърне в традиционно домакинство. Последният кръг от родния шампионат бе част от Европейската купа и подкрепено от фондация „София Европеска столица на спорта“ и организирано от Водомоторната федерация. В продължение на два дни край плажа на  Иструм Парк пилоти от няколко държави мериха сили, докато публиката успя да види уникалните изпълнения по фристайл кастадьора от Румъния – Дени Делиман, и флайброд дневно и нощно шоу от Андреа Еротокриту и Петра Винклер.

През втория ден на Европейската джет купа София 2019 във водите на язовир „Искър“ се проведоха най-горещите надпревари между основните претенденти за титлите при децата, жените и мъжете.

При децата в клас Джуниър най-високо на почетната стълбица застана Антон Горещилов. В категория Експерт при дамите шампион стана Теа Щърбанова. В Кралския клас, където се пришпорват най-силните машини, до последните метри с пълна газ се преследваха Никос Флоросот Гърция и нашият състезател Марио Михалев. Българинът водеше в две-трети от обиколките, но във финалните метри отстъпи на гръцкия състезател. Публиката през цялото време подкрепяше нашето момче, но опитът на съперника му в крайна сметка го лиши от първото място.  С тактическо каране заради победите в съботния ден, Янис Лемпесис отново от Гърция си осигури титлата в най-тежкия клас, като събра 163 т. пред съотборника си Никос Флорос – 161 т. Марио с актив от 149 т остана трети.

В свободния стил маншовете спечели Дени Денилам, който и през двата дни водеше в класирането, а зрителите ще го запомнят със салтата, които правеше за атракцион на публиката.

След края на надпреварата се състоя тържественото закриване, като купите на шампионите и техните подгласници връчи лично кметът на община Самоков Владимир Георгиев.

Цялото класиране по класове може да видите във Фейсбук – Jet Ski Bulgaria или Water Fest Sofia 2019.